Yoshlar bilan bevosita muloqot – bu Yangi O‘zbekiston siyosatining ustuvor tamoyili, jamiyat taraqqiyotining harakatlantiruvchi kuchidir.
“Mikrokreditbank” ATB tashabbusi bilan yo‘lga qo‘yilgan “Rahbar va yoshlar” uchrashuvlarining navbatdagisi Qashqadaryo viloyati Qarshi shahridagi yuridik texnikumi binosida bo‘lib o‘tdi. Tadbirda Boshqaruv raisi o‘rinbosari v.b. B.Allaniyazov, bank rahbariyati hamda faol va tashabbuskor yoshlar ishtirok etdi.
Uchrashuvda yoshlarga “Mikrokreditbank”da bugungi kunda yoshlarga yaratilayotgan sharoitlar va bank faoliyatining asosiy yo‘nalishlari, kelajakdagi rejalar hamda yoshlar uchun yaratilayotgan imkoniyatlar aniq faktlat bilan tushuntirildi.
Tadbir davomida 20 ga yaqin muammo va takliflar eshitildi, ulardan 10 tasi ayni jarayonning o‘zida hal etildi. Bu esa, yoshlar muammolariga befarq bo‘lmaslik, tezkor yechim va mas’uliyatli yondashuvning amaliyotdagi yaqqol isbotidir.
Shuningdek, muloqotda jamiyatdagi korrupsiya holatlari va unga qarshi murosasizlik haqida ham so‘z bordi. Ayniqsa, har bir yoshning “halollik vaksinasi” bilan himoyalangan bo‘lishi qilinajak ishlarida faqat o‘sishga xizmat qilishi ta’kidlandi. Poraxo‘rlikning jamiyatga, oilasiga salbiy ta’siri borasida misollar keltirilib, bankda korrupsion holatlarga duch kelganda aloqa kanallari orqali xabar berish lozimligi eslatib o‘tildi.
Uchrashuvda yoshlarning o‘z savollari va fikrlarini erkin bayon qilishga imkon tug‘ildi va bu samimiy muloqotga aylandi. Har bir savolga batafsil javob berilib, yoshlarning kelajakdagi rejalariga mos amaliy maslahatlar berildi
Eng asosiysi, bu uchrashuv yoshlarga faqat nazariy bilim emas, balki o‘z g‘oyalarini hayotga tatbiq etishda bank tomonidan qanday imkoniyatlar mavjudligi haqida aniq tasavvur berdi.

Встреча "Руководитель и молодежь" в Кашкадарье превратилась в искреннюю беседу
Прямой диалог с молодежью - это приоритетный принцип политики Нового Узбекистана, движущая сила развития общества.
5 (166).png
Очередная встреча "Руководитель и молодежь," организованная по инициативе АКБ "Микрокредитбанк," состоялась в здании юридического техникума в городе Карши Кашкадарьинской области. В мероприятии принял участие и.о. В мероприятии приняли участие Б.Алланиязов, руководство банка, а также активная и инициативная молодежь.
3 (195).png
На встрече молодежи с конкретными фактами были разъяснены условия, создаваемые для молодежи в "Микрокредитбанке," основные направления деятельности банка, планы на будущее и возможности, создаваемые для молодежи.
2 (198).png
В ходе мероприятия было заслушано около 20 проблем и предложений, 10 из которых были решены в процессе. Это наглядное доказательство на практике неравнодушия к проблемам молодежи, оперативного решения и ответственного подхода.
7 (109).png
В ходе беседы также обсуждались случаи коррупции в обществе и нетерпимость к ней. В частности, было подчеркнуто, что защита каждого молодого человека "вакциной честности" будет способствовать только росту их будущей работы. Были приведены примеры негативного влияния взяточничества на общество и семью, и напомнили, что при столкновении с коррупцией в банке необходимо сообщать об этом по каналам связи.
1 (194).png
На встрече молодые люди смогли свободно высказать свои вопросы и мнения, что превратилось в искреннее общение. На каждый вопрос были даны подробные ответы и практические советы, соответствующие будущим планам молодежи.
Самое главное, эта встреча дала молодым людям не только теоретические знания, но и четкое представление о том, какие возможности есть у банка для реализации своих идей.