Teatr — ibratxona: Kichkintoylarda yaxshilik va doʻstlik hissini uygʻotgan sayohatlar
Har bir bola qalbida ijobiy hissiyotlar, hayajon va hayrat uygʻotishga qodir jonli sahna ijrosini boshqa joyda uchratish qiyin. Teatr – bu nafaqat tomosha, balki bolajonlar qalbida yaxshilik, doʻstlik, jasurlik va qiyin paytlarda oʻzgalarga yordam berish kabi ulugʻ fazilatlarni muhrlaydigan ibrat maktabidir.
1 (199).png
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Teatrlarning jamiyat madaniy hayotidagi ahamiyatini oshirish va ular faoliyatini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida “Mikrokreditbank” ATB tomonidan “Teatr — ibratxonadir” dasturi loyihasi amalga oshirilmoqda.
5 (170).png
Ushbu tashabbus doirasida bankning Bosh ofisi, hududiy boshqarmalari, BXM va BXOlarda faoliyat yuritayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga sayohatlar tashkil etilmoqda.
2 (203).png
Qashqadaryo davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Oʻtkir shoxli buqacha”,
Jizzax davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Filcha”,
Xorazm davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sher va durroj”,
Navoiy davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Laylakcha va qoʻriqchi”,
Surxondaryo davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sakkizinchi xazina” kabi teatr tomoshalariga ushbu viloyatdagi hududiy boshqarmalarning 300 nafar bank xodimlari va ularning farzandlari ishtiroki taʼminlandi.
6 (143).png
7 (111).png
“Mikrokreditbank” tomonidan amalga oshirilayotgan bu kabi madaniy loyihalar nafaqat xodimlar, balki ularning farzandlari uchun ham maʼnaviy olamni boyitishga xizmat qiladi.

Трудно найти живое представление сцены, способное вызвать положительные эмоции, волнение и восхищение в сердце каждого ребенка. Театр - это не только зрелище, но и школа примера, которая запечатлевает в сердцах детей такие великие качества, как доброта, дружба, мужество и помощь другим в трудные времена.
В целях обеспечения исполнения постановления Президента Республики Узбекистан "О мерах по повышению роли театров в культурной жизни общества и дальнейшей поддержке их деятельности" АКБ "Микрокредитбанк" реализует проект программы "Театр - дом примера."
В рамках данной инициативы организуются поездки в театры для сотрудников головного офиса банка, региональных управлений, ЦБУ и ЦБУ, а также членов их семей.
В Кашкадарьинском государственном театре кукол "Острый рогатый бычок,"
В Джизакском государственном театре кукол "Слонча,"
В Хорезмском государственном театре кукол "Шер ва дуррож,"
В Навоийском государственном театре кукол "Айлакича ва қўриқчи,"
В Сурхандарьинском государственном театре кукол в таких театральных представлениях, как "Восьмое сокровище," приняли участие 300 сотрудников региональных управлений банка и их детей.
Подобные культурные проекты, реализуемые "Микрокредитбанком," служат обогащению духовного мира не только сотрудников, но и их детей.