Teatr — ibratxona: Kichkintoylarda yaxshilik va doʻstlik hissini uygʻotgan sayohatlar
Har bir bola qalbida ijobiy hissiyotlar, hayajon va hayrat uygʻotishga qodir jonli sahna ijrosini boshqa joyda uchratish qiyin. Teatr – bu nafaqat tomosha, balki bolajonlar qalbida yaxshilik, doʻstlik, jasurlik va qiyin paytlarda oʻzgalarga yordam berish kabi ulugʻ fazilatlarni muhrlaydigan ibrat maktabidir.
1 (199).png
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Teatrlarning jamiyat madaniy hayotidagi ahamiyatini oshirish va ular faoliyatini yanada qoʻllab-quvvatlash chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida “Mikrokreditbank” ATB tomonidan “Teatr — ibratxonadir” dasturi loyihasi amalga oshirilmoqda.
5 (170).png
Ushbu tashabbus doirasida bankning Bosh ofisi, hududiy boshqarmalari, BXM va BXOlarda faoliyat yuritayotgan xodimlar hamda ularning oila aʼzolari uchun teatrlarga sayohatlar tashkil etilmoqda.
2 (203).png
Qashqadaryo davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Oʻtkir shoxli buqacha”,
Jizzax davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Filcha”,
Xorazm davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sher va durroj”,
Navoiy davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Laylakcha va qoʻriqchi”,
Surxondaryo davlat qoʻgʻirchoq teatrida “Sakkizinchi xazina” kabi teatr tomoshalariga ushbu viloyatdagi hududiy boshqarmalarning 300 nafar bank xodimlari va ularning farzandlari ishtiroki taʼminlandi.
6 (143).png
7 (111).png
“Mikrokreditbank” tomonidan amalga oshirilayotgan bu kabi madaniy loyihalar nafaqat xodimlar, balki ularning farzandlari uchun ham maʼnaviy olamni boyitishga xizmat qiladi.

It is difficult to find anywhere a live performance capable of evoking positive emotions, excitement, and admiration in every child's heart. Theater is not only a spectacle, but also a school of example, embodying in the hearts of children such noble qualities as kindness, friendship, courage, and helping others in difficult times.
In order to ensure the implementation of the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan "On Measures to Enhance the Role of Teaters in the Cultural Life of Society and Further Support Their Activities," JSCB "Microcreditbank" is implementing the project of the "Teatr - Ibratxonadir" program.
Within the framework of this initiative, trips to theaters are organized for employees of the bank's head office, territorial administrations, BXM and BXO, as well as their family members.
"Bull with Sharp Horns" at the Kashkadarya State Puppet Theater,
"Elephant" at the Jizzakh State Puppet Theater,
"Lion and Dragon" at the Khorezm State Puppet Theater,
"The Stork and the Guard" at the Navoi State Puppet Theater,
At the Surkhandarya State Puppet Theater, the participation of 300 employees of the regional branches of the bank and their children in such theatrical performances as "The Eighth Treasure" was ensured.
Such cultural projects, implemented by "Microcreditbank," serve to enrich the spiritual world not only for employees, but also for their children.