“Umumjahon pul haftaligi 2025” (Global money week): Xorazmda mahorat darslari o‘tkazildi!
Shu kunlarda O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tashabbusi bilan mamlakatimizda “Moliyaviy savodxonlik oyligi” o‘quv dasturi doirasida “Umumjahon pul haftaligi 2025” (Global money week 2025) tadbirlari o‘tkazilmoqda.
DSC08630.JPG
Mazkur oylikda MKBANK ham faol qatnashib, respublikamizning turli hududlaridagi ta’lim muassasalarida yoshlarning moliyaviy savodxonlik bo‘yicha bilimlarini oshirishga qaratilgan qator uchrashuvlarni o‘tkazib kelmoqda.
DSC08761.JPG
Kuni kecha ham bank mutaxassislari tomonidan Xorazm viloyatining Urganch va Xiva shahridagi maktablarda moliyaviy xavfsizlik, ya’ni pul jamg'arish madaniyatini shakllantirish, banklarga bo'lgan ishonchni oshirish, raqamli bank xizmatlaridan foydalanish bo'yicha ko'nikmalarni shakllantirish haqida mahorat darslari tashkil etildi. Qiziqarli va munozaralarga boy bo‘lgan mazkur darslarda faol ishtirok etib, o‘z moliyaviy bilimlarini oshirganlarga bankimizning esdalik sovg‘alari topshirildi.
DSC08698.JPG
DSC08758.JPG
Shuningdek, Xorazm viloyatidagi Xiva BXMga maktab o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi. Bu yerda o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish bilan birga, bankdagi ish jarayonlari bilan tanishishdi.
DSC08715.JPG
Ma’lumot uchun, “Umumjahon Pul haftaligi” (Global Money Week) tadbirlari Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkiloti (OECD) tashkilotchiligida dunyoning 170 dan ortiq mamlakatida, jumladan, O‘zbekistonda ham o‘tkazib kelinmoqda.

«Global Money Week 2025»: Мастер-классы прошли в Хорезме!
В эти дни по инициативе Центрального банка Республики Узбекистан в нашей стране проходят мероприятия «Global Money Week 2025» в рамках образовательной программы «Месяц финансовой грамотности».
DSC08630.JPG
МКБАНК также принимает активное участие в этом месяце, проводя серию встреч, направленных на повышение финансовой грамотности молодежи в образовательных учреждениях различных регионов нашей республики.
DSC08761.JPG
Вчера специалисты банковской сферы организовали мастер-классы в школах Ургенча и Хивы Хорезмской области по финансовой безопасности, то есть по формированию культуры сбережения денег, повышению доверия к банкам и развитию навыков пользования цифровыми банковскими услугами. Те, кто активно участвовал в этих интересных и насыщенных дискуссиями занятиях и улучшил свои финансовые знания, были награждены памятными подарками от нашего банка.
DSC08698.JPG
DSC08758.JPG
Также был организован «День открытых дверей» для школьников Хивинской международной школы Хорезмской области. Здесь студенты получили ответы на интересующие их вопросы и узнали о рабочих процессах банка.
DSC08715.JPG
К вашему сведению, мероприятия Global Money Week проводятся в более чем 170 странах мира, включая Узбекистан, под эгидой Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР).