“Umumjahon pul haftaligi 2025” (Global money week): Xorazmda mahorat darslari o‘tkazildi!
Shu kunlarda O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki tashabbusi bilan mamlakatimizda “Moliyaviy savodxonlik oyligi” o‘quv dasturi doirasida “Umumjahon pul haftaligi 2025” (Global money week 2025) tadbirlari o‘tkazilmoqda.
DSC08630.JPG
Mazkur oylikda MKBANK ham faol qatnashib, respublikamizning turli hududlaridagi ta’lim muassasalarida yoshlarning moliyaviy savodxonlik bo‘yicha bilimlarini oshirishga qaratilgan qator uchrashuvlarni o‘tkazib kelmoqda.
DSC08761.JPG
Kuni kecha ham bank mutaxassislari tomonidan Xorazm viloyatining Urganch va Xiva shahridagi maktablarda moliyaviy xavfsizlik, ya’ni pul jamg'arish madaniyatini shakllantirish, banklarga bo'lgan ishonchni oshirish, raqamli bank xizmatlaridan foydalanish bo'yicha ko'nikmalarni shakllantirish haqida mahorat darslari tashkil etildi. Qiziqarli va munozaralarga boy bo‘lgan mazkur darslarda faol ishtirok etib, o‘z moliyaviy bilimlarini oshirganlarga bankimizning esdalik sovg‘alari topshirildi.
DSC08698.JPG
DSC08758.JPG
Shuningdek, Xorazm viloyatidagi Xiva BXMga maktab o‘quvchilari uchun “Ochiq eshiklar kuni” tashkil etildi. Bu yerda o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olish bilan birga, bankdagi ish jarayonlari bilan tanishishdi.
DSC08715.JPG
Ma’lumot uchun, “Umumjahon Pul haftaligi” (Global Money Week) tadbirlari Iqtisodiy hamkorlik va taraqqiyot tashkiloti (OECD) tashkilotchiligida dunyoning 170 dan ortiq mamlakatida, jumladan, O‘zbekistonda ham o‘tkazib kelinmoqda.

These days, at the initiative of the Central Bank of the Republic of Uzbekistan, "Global Money Week 2025" events are being held in our country as part of the "Financial Literacy Month" educational program.
DSC08630.JPG
MKBANK is also actively participating in this month, holding a series of meetings aimed at improving the financial literacy of young people in educational institutions in various regions of our republic.
DSC08761.JPG
Yesterday, bank specialists organized master classes on financial security, that is, on forming a culture of saving money, increasing trust in banks, and developing skills in using digital banking services in schools in Urgench and Khiva, Khorezm region. Those who actively participated in these interesting and discussion-filled classes and improved their financial knowledge were awarded souvenirs from our bank.
DSC08698.JPG
DSC08758.JPG
An "Open Doors Day" was also organized for schoolchildren at the Khiva BJC in the Khorezm region. Here, students received answers to their questions and learned about the bank's work processes.
DSC08715.JPG
For your information, Global Money Week events are held in more than 170 countries around the world, including Uzbekistan, under the organization of the Organization for Economic Cooperation and Development (OECD).